Większość studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wie o Erasmusach przybywających na naszą Uczelnię. Jednak mało kto ich widział, nie mówiąc już o bezpośrednim kontakcie.

Najwyższy czas to zmienić!

Dołącz do Programu Mentor.

Ten Pogram jest dla Ciebie jeśli:
planujesz wyjechać na studia w ramach programu LLP Erasmus, wahasz się jaką podjąć decyzję, chcesz spędzić czas jak Erasmus nie wyjeżdżając poza granice Polski

Kim jest Mentor?

Opiekunem i towarzyszem studenta, który przyjeżdża na wymianę międzynarodową na nasz Uniwersytet.
Twoje przyszłe obowiązki jako Mentora:

  • kontakt mailowy z przyszłym podopiecznym jeszcze przed przyjazdem. Jednym z ważniejszych tematów jest czas przybycia i wybór miejsca pobytu w Polsce (większości przypadków akademik na ul. Karolkowej lub wynajęte mieszkanie)
  • pierwsze kroki (m.in. odbiór podopiecznego z lotniska, transport do akademika lub wynajętego mieszkania, pomoc w zakwaterowaniu, pokazanie okolicy i ważniejszych budynków WUM- Rektorat, CD, CBI)
  • pomoc w problemach życia codziennego, najczęściej związanych z barierą językową
  • przekazywanie wiadomości od ESN Team, zapraszanie na wszelkie wydarzenia
  • wspólna zabawa i nawiązywanie nowych znajomości!

 

Jak zostać mentorem?

Każdego roku przed wakacjami organizowane jest spotkanie rekrutacyjne. Dowiesz się na nim kiedy i jak możesz zgłosić swoją chęć uczestniczenia, jakie są zasady działania w ramach Programu Mentor
Trzeba, więc uważnie śledzić stronę ESN WUM lub funpage! To na nich zostanie podany termin spotkania.

Czy warto jest zostać mentorem?

Odpowiedź jest oczywista i brzmi „TAK!”

Mentor ma możliwość skorzystania z niepowtarzalnej okazji do darmowej nauki i szlifowania języków w miłym towarzystwie native speakerów. Może poczuć się jak jeden z Erasmusów i poznać imprezowe życie bez wyjeżdżania za granicę. Najważniejszą korzyścią są jednak zawierane znajomości, które otwierają przed nami nowe perspektywy. Jakie? Tego już możesz się tylko dowiedzieć zostając jednym z nas!